Bioplastika/Botox ve 22leterch?

27.04.2020

Nejdřív chci vysvětlit jedno velké PROČ?
Pro bioplastiku jsem se rozhodla pár měsíců po zahájení léčby fixními rovnátky, protože jak jste si mohli(na fotkách) všimnout, tak je mi vidět hodně dásně. a po srovnání zubů se tato dáseň odhalila ještě více. Odborně se to nazývá "dásňový úsměv", což se operuje. Když jsem, ale viděla kolik ta operace stojí když ji potřebujete akutně a nemůžete čekat 3 a více let..., a jak ta operace probíhá... upřímně jsem se zhrozila a prohlásila že mě na to v životě nikdo nedostane ani zadarmo. Dalším problémem bylo to, že z důvodu časté suché sliznice dásně, se mi začali dělat na dásni afty. Asi znáte jak bolí aft třeba na rtu zevnitř, a teď si představte, že máte na dásni tuhle bolavou záležitost a to hned několikrát do měsíce. Takže moje cesta jde po alternativách.
Začalo to gingivoplastikou(viz články) a volně navazuje právě na tuto proceduru.

Co to je bioplastika?

Ve zkratce: Biolastika je injekční aplikace gelu, který způsobí to, že Vám naroste VAŠE VLASTNÍ vazivová tkáň. Takže vám doroste tkáň. ALE jelikož se cena takovéhoto zákroku pohybuje okolo 16tisic korun za jeden zákrok(většinou je potřeba ještě korekce která je cenově podobně), není to rozhodnutí které uděláte ze dne na den.

A teď k tomu, co je to Botox.

Všichni asi známe nepohyblivé obličeje hollywoodských hvězd, které to s botoxem přehnali. Všichni straší s tím, že je to už napořád. Že jakmile si to necháte udělat, budete jako kačer nebo podobně. JENŽE! Není tomu tak.
Botox který se aplikuje injekčně do obličeje, je botulotoxin, který způsobí to, že uvolní sval, či jen jeho část. A ten poté nemá důvod se svrašťovat, a pracovat nad míru svých možností. Účinek přetrvává 3-6měsíců a poté odezní a sval se navrátí ke svému původnímu rozhraní fungování. Takže je potřeba aplikaci botoxu zopakovat. Je možné že opakovanou aplikací botoxu, sval bude déle uvolněný a aplikace nebude nutná tak často, ale já osobně bych se na to nespoléhala. V průměru se cena botoxu pohybuje od 3 tisíc korun výše, což je vcelku tři tisíce korun na pul roku. Takže když se vám výsledek nebude líbit, za pul roku odezní a nebude po tom už ani památky.
Můj důvod proč jsem zvolila prvně aplikaci botulotoxinu než gelu při bioplastice je jednoduchý. Chtěla jsem vědět jak to bude nejspíš vypadat, jestli se třeba nějaký čas neobejdu jen s botoxem než si našetřím peníze na bioplastiku kterou chci podstoupit tak či tak.
Jelikož botox způsobí uvolnění svalu, ten už nevytahuje koutky úst výš než by měl a sníží se tak linie úsměvu(linie rtů) která bude níž a nebude odhalovat tak moc dásně jako do teď.
Botox jsem podstoupila v Klinice estetické medicíny ve Světě rovnátek, u paní doktorky Kateřiny Petrů. Kdy mi aplikovala injekčně látku do místa vedle nosu(na každé straně), do místa pod nosem uprostřed a poté tři vpichy do brady, jelikož svaly na bradě byly velmi v křeči a bylo potřeba uvolnit i je. Nástup výsledku začal nastupovat už po jednom dni a od té doby gradoval. Dva týdny od aplikace jsem už další nastupování výsledku necítila ani neviděla.

Zda aplikace bolela?
Je to velmi subjektivní, ale musím přiznat, že nikterak příjemné to tedy nebylo. V obličeji pod nosem je kůže tuhá, ale citlivá a tak to bylo docela peklo, totéž i na bradě. Ale paní doktorka byla velmi rychlá, precizní a aplikační jehla byla opravdu tenoučká. Takže žádný vpich nebyl vidět, nebýt malé krvavé tečky.

Jak to hodnotím s odstupem času?
Byla to zajímavá zkušenost. Ale kvůli nedostatku tkáně právě v místě pod nosem, což způsobuje onen dásňový úsměv(gumy smile), to mělo za následek že jsem nedokázala pořádně zavřít pusu. Sice se mi snížila linie úsměvu na celkem přijatelnou, ale naskočil efekt kdy jsem nedokázala pusu úplně zavřít jelikož svaly byly uvolněné a tak z části nefungovaly. To mělo za následek, že když jsem pila, musela jsem si dávat velký pozor a nebo si přidržet horní ret abych se nepolila nebo nepobrindala, u jídla to samé. Ale v bradě, to fungovalo naprosto skvěle, ba se mi po tom i celkem stýská. Mít brdu jako dětskou prdelku a jako normální člověk. Ze strany spodního rtu jsem žádné problémy se zavíráním pusy nezpozorovala a tak uvažuji nad další aplikací. Ale to jen jen úvaha, třeba se do té chvíle dostanu na bioplastiku a vyřešíme to jednou pro vždy.

Doporučila bych to?
Svět rovnátek a kliniku estetické medicíny tam rozhodně ano. Ale pokud máte problém s dásňovým úsměvěm, popřemýšlela bych spís nad operací a nebo bioplastikou. Za mě to splnilo očekávání a jsem ráda že jsem si to vyzkoušela. Čekala jsem to o mnoho horší. Ale já osobně už půjdu spíš na bioplastiku.

V galerii jsou k porovnání fotky před a po.

Zpět na výpis článků