Den 4.- x challenge

13.08.2023

Na několik hodin jsme bylo zaseknuti tady. Ve městě Seline, kde stopare asi nesnášejí. Nevzal nás vůbec nikdy. 3 hodiny🙄. Takže jsme šli na pláž. Do stínu a do vody. To ranní a polední slunko, bez opalovaku. Denní 30 na obličej proste nestačila. Já i Oťas máme tak strašně spálené ruce, hlavně předlokti…. Od stopovacich palců. Až to bolí. Doslova.

Šli jsme to zkusit znovu a po půl hodine se nasrali a šli na konec města. Štreka ve 30°C ve stínu… to byla slušná. Protože vedla převážně jen po slunku. Na zastavce jsme chytili auto, třetí co nám zdravím ale první co nás chtělo. Předešlé někoho vyhazovali, nebo jen ukazovali ale nezastavili 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️. Ne pro nás

První stopnuté auto v 15:00 v půlce Seline. Chlapík co pracuje v nejakem vip campu a je v práci 🤣. Vyhodil nás na začátku Posedarje a při valecne poradě, co jsme měli s Otasem venku z auta, nás vzal zpátky a hodil dál. Na jakýsi kruháč směrem na zadar a další městečka.

Druhé auto nám po vic jak půl hodine, na rozpáleném kruháči, kde nebylo se kde schovat, zastavilo a v něm byl mega chlapík co má rad přírodu a byl v Peru na očištném rytualu ayuhaska. Byl ze Slovinska a kdyz byl mladý, stopoval takhle až na černou horu. Dal nám vodu a popřál šťastného stopa. Měli jsme se potkat s ostatnima lidma v zadaru. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsme tam byli sami. Zase. Jako v Rijece …😁🤦🏼‍♀️.

Rozhodli jsme se přesunout ze Zadaru, do kterého se musím někdy znovu podívat, ale tentokrát už nalehko, do Sukošan. Od hlavního tahu na tyhle malé vesničky nás vzal chlapík se synem, do asi deseti minut. Ten ho přemluvil aby nás vzal🤩. Takže jsme byli jeho první stopaři v životě. A zvládl to na jedničku👍🏻.

Proc do Sukošanu? To si povíme v dalším postu.

Ujeto: 50km za den, nachozeno 3km

Na : 2 auta

Získáno: voda

Utraceny: 2€

Splněná výzva: 0

Checkpoint: 0
Trasa:  Seline (půl dne) 30km-> kruhac u razanac (45minut)20km-> zadar 10km (u mc cestou na sukošan-5minut?) -> sukošan