Eco menstruace?

14.01.2022

Nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, být víc eco při menstruaci. Proč taky. Všude je všechno dostupné za pár korun. A co se děje potom? To už mi bylo vcelku jedno. 
Než jsem narazila na myšlenku zkusit kalíšek. Možná to zamýšlení přišlo i s věkem, kdo ví. Zpátky ke kalíšku, myšlenka na jeho vyzkoušení ještě nějaký pátek rostla. Až do stádia, že jsem swapla nový kalíšek za oříšky a při další menstruaci ho nadšeně vyzkoušela. Ta tam byly bolesti, nepříjemné pocity. A hlavně vyházené stovky měsíčně za vložky(protože tampony po toxickém šoku, už používat nechci). Strašně mě u kalíšku nadchlo to, že vlastně reálně vidím, kolik krve ze mě odchází. Což by měla podle mě, vědět každá z nás. Abychom alespoň věděli a mohli případně doktorce říct kolik pro nás znamená silná menstruace. Byla jsme z něj nadšená do doby, než mi ho doktorka po nějaké době používání zakázala, že pro mě kalíšek už není vhodný, kvůli problémům které často mám a které se řeší.

Menstruační houbičky
To byla věc, o které jsem věděla jen tak matně. Hodně matně, spíš nic. Do doby než jsem u nich začala pracovat, četla články a zkušenosti a nadchla se pro to, je vyzkoušet. 
Jsou to mořské houby, které rostou celý život v slaném prostředí v moři, které prostě není úplně nejvhodnější místo pro množení bakterii. Jsou tudíž z materiálu který už přirozeně nepodporuje množení bakterií. Navíc se houbičky používají už od nepaměti. Žádná vymoženost dnešního světa jak se může zdát. Jen my tady ve střední Evropě k tomu prostě nikdy neměli moc jednoduchý přístup. Jsou i obyčejné mycí nebo kosmetické houby. Nejsou jen menstruační.
Houbičky se po namočení hoooooodně zjemní, změknou a jsou moc příjemné i na dotek. Popravdě mě to překvapilo, i když jsem o tom věděla. V podstatě tu houbičku namočíte, ona trošičku nabobtná a změkne. Srolujete jí nebo zmuchláte do kuličky a zavedete podobně jako tampon. No a pak? Pak o ní ani nevíte, je to jako nemít menstruaci vůbec. Nikde vás nic netlačí, neškrábe a nic z vás nevyčuhuje.
Navíc s houbičkou, můžete mít i pohlavní styk. To já teda nemám vyzkoušené, ale dost žen ze skupiny Kalíšnice (na facebooku) si i proto houbičku pochvalují. Já ji zkoušela na slabší den, ráno jsem ji zavedla a potom až odpoledne doma vyndala a celý den jsem byla úplně v pohodě, Stejně jako houbička. Neunikla nikde ani kapka a přitom pojala všechno co měla a ještě měla kapacitu.
 Houbičky jsou ve variantě minerální a světlé. Někomu se minerální nelíbí protože jsou tmavé a pro někoho je vzhled v podstatě nedůležitá informace. Protože benefity v podobě minerálů jsou pro něj víc. Přes poševní sliznici se totiž minerály vstřebávají do těla a čím víc minerálů obsahuje, tím pro něj líp. Nicméně i světlé, proprané houbičky obsahují 30% minerálů (minerální obsahují 70%). Já osobně mám světlou, protože se mi líbila víc.
Ještě dodám že jsou ve velikostech S,M a L. Kdyby vám přišla houbička moc velká, dá se zastřihnout do menší velikosti (vždycky za mokra). Nicméně savost, je hodně individuální. Ale předem se dá říct, že pokud krvácíte tak, že vám nestačí několik silných tamponů na hodinu, nebude pro vás houbička na nejsilnější den nejspíš úplně vhodná. 

Love luna VLOŽKY
Jsou z bio bambusu a rozloží se za 180dní! Normální klasické vložky se nerozloží ani za 500 a více let!
Na první vyzkoušení mě strašně moc nadchly. Mají roztomilé balení, Jsou totiž jako polštářek. Ani bych nevěděla o tom , že jí mám kdybych necítila že menstruuju. Což se mi s vložkama asi nikdy, jakože fakt nikdy nestalo. Vždycky nepříjemný pocit, občas odřené intimní partie, zapařenost a k tomu to, že jsou vložky cítit. A tohle prostě ve svých dnech jednoduše nechcete. Teda mě to už přestalo bavit takže já to už nechci.