Energie sobě?

10.01.2022

Poslední dobou si přijdu dost ztracená, taková divná a vnitřně zanedbaná. Nejbližší kamarádka by mohla vyprávět. Hlavně si několikrát týdně přijdu jako bych dávala všem, ale sama neměla nic. Jako bych se snažila být se všema, ale sama se sebou. Opravdově sama se sebou, nejsem poslední dobou vůbec. Posledních pár měsíců mi přijde, že toho mám strašně moc. Jakože fakt posledních pár měsíců. Přijdu si přehlcená tak, že si ani nepamatuju co jsem dělala před hodinou. Přijde mi, že vůbec nejsem schopná něco udělat správně. Je ze mě takový vnitřní morous, ono když jste v prostředí blízkého člověka, co není jako vy. Neraduje se z maličkostí a ani je nevidí, začnete být pomalu podobní. Jsme průměr 5 lidí kteří nám jsou nejblíž. 
Jenže nejtěžší na tom všem je, přiznat si, že za to může můj vlastní pohled nedostatku. Ne nic zvenku, ale to uvnitř. Ono se toho bude dít pořád hodně. Neustále. Nikdy nebude moment, kdy by se toho nedělo hodně. Když si nebudu hledat práci, nebudu se stěhovat, nebudu řešit věci do salonu nebo daně, bude zase něco jiného. A je jen na mě, jak se k tomu postavím. 
Málo času se sebou, pro sebe. Se dá jednoduše nahradit. Třeba čtením knížek.

Já jsem si teď vzala znovu Mnicha který prodal své ferrari, kterého jsem si koupila už předloni na podzim, dočetla do 1/3 a nějak ho odložila. No a musím říct, že je to hodně inspirativní knížka, plná spousty zajímavých myšlenek nad kterýma přemýšlíte intuicí. A to je teď takový malý krůček k tomu se zas posbírat. Protože upřímně? Už si chybím. Psala jsem si to do poznámek v telefonu a u toho brečela. Ona tahle uvědomění občas bolí mnohem víc, než napravování toho, co způsobili. Divný co? 
Pak je ještě zajímavé zjistit a napravit důvod  nebo průvodce onoho ztrácení se. 
Tak jen, že si teď dávám víc té energie co jsem roztříštila na milion kousků, protože je to teď prioritnější. Možná sem dám nějakou výzvu co se meditace nebo věcí s knížkou spojené, a nebo taky ne a nechám si to celé pro sebe. 

Každopádně, stejně by si tu knížku měl přečíst každý, i když to není jeho žánr. Člověk neví jaký je to žánr, dokud se v tom nenajde. 
A vy komu se špatně spí, doporučuju si pustit tohle. Já u toho usnula jako miminko a vzbudila se neskutečně plná energie. Co dokáže nějaká obyčejný hudba, co?