Jak teď opravdu pomoci?

27.02.2022

Na instagramu je jedna slečna. Angelika, která sdílí svůj život ve válce. Sdílí i videa a ověřené informace přímo z Ukrajiny. Je to Ukrajinka která byla tři roky na Slovensku na škole, takže sdílí slovensky a překládá. Všechno u ní je čisté a real. Ať už si radia říkají co chtějí. Nemá důvod se na tom obohacovat. Její instagram zde

Ale kvůli čemu  ni mluvím? Protože ona jediná začala pořádně sdílet. Ukazuje to z první ruky. A snad jako JEDINÁ sdílí a zdůrazňuje jak je důležitá podpora vojska. Chápu. Nechce se vám podporovat válku, ale není to podpora války. Nýbrž podpora Ukrajinské armády, která to TAK potřebuje! 
Je tu Člověk v tísni, Adra a Unicef. ALE ti jsou HUMANITÁRNÍ a nepomůžou vojákům ale lidem. Ted je extrémně důležité pořádně podpořit Ukrajinskou armádu. Protože jestli to ještě nevíte, tak se Bělorusko přidalo na stranu Ruska kterému dochází všechno, vojáci(zemřelo jich za 3dny víc než v Sýrii za8 let), munice, a vzdušné síly. Bělorusko vyslalo na Ukrajinu šílený konvoj munice a vojáků pro RUSKO! Pro Rusko!
Prezident Ukrajiny s pistolí v ruce bojuje po boku svých lidí. (A Putin? Putin se schovává jako krysa a nechtějí ho vidět ani vlastní lidi...) A prosí hlavy okolních států o pomoc! Vojenskou pomoc. A co udělalo Česko? Přislíbilo jim vojenskou podporu(munici), ale nikdo jim to nedoručil, protože si pro to nepřijeli...🤦‍♀️.ANO, i tohle je Česko. V momentální chvíli jich arzenál a podpora pro ukrajinskou armádu je na cestě vlakem, přes Polsko. Po třech dnech! 
Ukrajina je TEĎ země v Evropě, s největšíma koulema. Nejsilnější! Vždyť odolává RUSKU!  A s prezidentem, který není žádná krysa co by utekla. Mají se od něj ostatní co učit.
ALE jak jsem již psala. Upřímně mě opravdu už deptá, jak člověk v tísni vybral x miliónů korun za doslova pár dní. A na vojsko se pořádně nic nevybralo. Prosím vyserte se už na posílání pomoci  JEN na humanitární účely, ale podpořte Ukrajinu aby tu podělanou válku vyhrála. 
Ano, nemůžu nikomu nic přikazovat. Nicméně uvědomte si, že člověk v tísni do pátku vybral okolo 115 MILIONŮ korun! 
Organizace POST BELLUM zajišťující vojenské potřeby, helmy, neprůstřelné vesty a podobný vojenský materiál. Který zajišťují podle potřeb ukrajinské ambasády která tyle informace sbírá přímo od lidí na bojišti. K pátku získala 18 milionů korun. Docela rozdíl co...? 
Je potřeba nakupovat vojákům i potraviny. Mít je z čeho nakupovat. Vždyť teď letouni, kteří sestřelili za jeden den minimálně 7 letadel, ve zprávách veřejnosti prosí o sušené jídlo, čínské polívky a něco aby přežili. Hlavně mít je z čeho nakupovat.... Cože člověk v tísni ani jiné humanitární organizace neřeší. Ne vojákům. Z munice od okolních států se moc nenají. Nehledě na to, že ta munice přijede dost se zpožděním

Sbírka POST BELLUM na podporu armádního vybavení ZDE

Speciálně vytvořený účet, Ukrajinské národní banky na podporu ARMÁDY ZDE   <- můžete si to v prohlížeči přeložit a přispět rovnou online kartou(prověřená platební brána)

Přehled všech mimo vojenských sbírek ZDE


Pray For Ukraine