Kraków day 2

25.03.2022

Ihned po příletu v noci jsem se courala 3 hodiny po starém městě a pořád obdivovala ty krásné baráky.
A teď přes den? Přes den nemůžu nějaká zavřít pusu údivem.

Je to město plné kostelů. Asi nejvíc kostelů ve městě, co jsem kdy viděla. A to beze srandy.

Taky mám z rána jedno poučení. A to, že jsem si měla vzít šálu, a že si fakt musím koupit jako suvenýr mikinu (kupuju si je jako suvenýr všude v zahraničí kde jsem kdy byla), protože jsem ráno totálně promrzla. Jestli z toho nebudu nemocna, tak zvládnu už asi všechno.

Jo a taky v obchodě mluvit prostě anglicky. Nezkoušet polštinu, nebo mluvit Česko anglicky s tím, ze mi určitě porozumí. Neporozumí. Ani česky.

Chci neskutečně vyzdvihnout Restauraci Gossip cafe. Jelikož jsem si na tripadvisoru našla ráno restaurace kam chci jít, mezi nimi byla i Charllote restaurant(turidty vyhlśšená restaurace v centru mesta), ale když jsem tam došla, vůbec to na mě nedýchlo. Personal nic moc. Vyber snídani skoro žádnej. Defakto jen fancy chleby s kozím sýrem a rukolou🤷🏼‍♀️. Takže ja s věcma po checkoutu, hladová, ještě docela zmrzlá. A teď teda, že kam na jídlo...? 🥺

Procházím centrem, říkám si ze tu někde byly trhy. Ale moje orientace v uličkách, které jsem procházela v noci a s ranními paprsky bez lidi, teď nebyla úplně nejlepší.

Už odhodlaná, ze si dojdu do costy na kafe a něco sladkého i když jsem nic sladkého uz nechtěla. Jsem narazila na strašně miloučkou slečnu co rozdávala letáčky. Tak si ho beru a tam! Tam restaurace. Restaurace se snídaněmi cely den 🤩. Zlatý grál. Z druhé strany letacku mapka a navíc kafe ke snídani zdarma. Perfektní.

Takže, teď když tohle píšu, sedím uvnitř. Před sebou mám fajn kafe a citronovou limonádu která je naprosto skvělá! A v břiše mi sídlí Gossip omelet, se sýrem, slaninou a žampiony. Která byla naprosto perfektní. Oplývám superlativy, protože, to že by cele jídlo, personál i prostředí předčilo mé očekávání, jsem nečekala ani ve snu. A navíc moje milovaný vajíčka! A chlap se mi smál, že tady si je jen tak nedám😁.

Dám. A byly vyborný!😁

Nicméně co mě Polsko učí, od prvního dne. Je to, že asi nepotřebuju to sladké. Jsem po jednom zákusku tak přeslazena, ze to nechci už asi ani vidět.

Teď ve dvě si vyhřívám z rána zmrzlé kosti v parku na konci starého města a čekám na Wiki od Mony.

Nervózní? Trochu. Možná trochu víc, než si přiznávám. Ale! Bude to fajn, určitě. Poprosila jsem ji, aby mi ukázala svoje oblíbené místa ve městě. Tak uvidím něco, co jsem za dosavadních 12 tisíc kroků ještě neviděla.

A možná ji přemluvím i na Krakow eye, když bude hezky západ slunka.

No a potom si budu muset zabookovat ubytko, které ještě do teď nemám. Jelikož v hostelu kde jsem spala na dnešek, už se ocitnout úplně nechci. A ještě jsem se nerozhodla které jiné si vezmu.

Je to vlastně takové rande naslepo, protože já nemám tušeni, jak Wiki vypadá 🤣
 

03:30 26.3.
Tak to, že ani jedna neumíme pořádně druhou řeč a ani anglicky. Se ukázalo jako nejlepší varianta jaká mohla být. Vzala s sebou kamarádku, která je Polka, ale umí anglicky a tak jsme byli ve třech a kdyz jsm něco nerozuměla polsky, vysvětlovala mi to anglicky. Musím říct, že to byl asi jeden z nejlepších dní, na cestování po střední Evropě. Vlastně se zakořenil do mého srdce strašně hluboko. A to fakt neskutečně. Díky Wiki, Moně a Bašce ❤️‍🔥. 

Tyhle tři dámy a z toho jedna kočičí, mi svojí ochotou, otevřeností a srdečnosti udělali do srdce jeden obrovský.... Obrovskou davku pozitivnich emocí. Chtěla jsem použít že tam zanechaly díru, ránu, rýhu nebo cokoliv. ALE! Ony to uplne překonaly.

Několikrát překonaly svou komfortní zónu a jejich srdce i duši to naplnilo. A moji taky. Naprosto. Od začátku až do konce. A zpátky. Takže to není něco brát (třeba i jen místo nebo prostor na diru), ale dávat a tím se moje srdce zvětšuje. Obávám se, že za pár let budu mít srdce tak velké, že nebudu moct žít(což je fyziologicky nemožné, i know that).

Daly jsme si na počest Mony kočičí víno, které měla Wiki na výjimečné dny. Tím se totálně prolomili ledy a přišel na řadu stupidní druh humoru. Takový ten pubertálni. A spousta černého.  Ale musím říct, že v cizím jazyce je to level up 😁 nejen v angličtině, ale zároveň v polštině a češtině.

Moje mozkový hemisféry dostaly totálně naprdel🤣. Ale pojď mi znovu 🤩💪🏻☺️.   
A mít hluboký debaty o smyslu života, v andličtino polštine?(Jako ted s Wiki uz dvě hodiny❤️) Wow.
Na mě je to wow, protože jsem si az do ted myslela, ze vubec anglicky neumim. (Od ted to vim 🤣. Just kidding.) Možná jen blok v hlavě. Skládat věty se správným časem, aby to dávalo hlavu a patu… mi nejde. hlavne to časování. Zasloba slovíček taky neni uplne kdo ví jaká hitparáda. A i diky tomu vim, co zlepšovat. Ale umim to okecat. Což jsem uměla vzdycky i v čestině. No a i kdyz nemam uplne širokou slovni zasobu a pouzivam nonstop přítomný čas průběhový nebo prostý a nic víc, chápeme se a dorozumíme se. Kdyby tohle vedelo moje mladsi já…