Kreativní otočka díky podpoře

04.10.2021
Hořejší nábřeří u pomníku pro Palacha
Hořejší nábřeří u pomníku pro Palacha

Poslední dobou moc nepíšu, ačkoliv by toho bylo hodně co by se dalo říct. Hodně věcí si teď  tak nějak potřebuju v klidu prožít abych o tom pak mohla v klidu mluvit. Nebo abych o tom vůbec mohla mluvit. Měla jsem rozepsáno celkem dost článků které jsem ale nestihla uložit a tak mi po automatické aktualizaci zmizeli, co k tomu říct no... Budu si je ukládat hlavně do poznámek telefonu a uveřejňovat když se neuloží až později. 
Dělo se teď hlavně spoustu kroků do prázdna, téměř doslova. Ale občas je prostě už to nejlepší co můžete pro sebe udělat, vytrhnout se z toho co vás ničí. I když to vlastně vím, tak to stejně nebylo moc jednoduché, nebýt jedné konkrétní podpory. Myslím si, že to tak má spousta z nás, ne-li všichni. Vždycky je ten jeden člověk, který je nám tak nějak nejblíž ze všech a když se plácáme v bahně, on v něm je s námi. Ne proto že by ho to bavilo, rád se rochnil v cizích bahenních lázních plných toxinu, ale protože nás v tom nechce nechat se utopit, a tak nám podává tu pomocnou ruku kterou vidíme. I kdyby v tom bahně s námi byli další lidi, když je nevidíme, těžko nám pomůžou. A tak pak i "obyčejné" : to zvládneme, jdi, jsem tu pro tebe, pro nás je jako pohon pro onen krok do prázdna. Spousta krát všechno tohle uvnitř sebe víme, jen si to tak úplně neuvědomujeme, a tak když to uslyšíme zvenku, propojí se to a my jsme najednou odhodlanější.
Mám tak nějak víc času, prostoru a vnitřní podpory i odhodlání pro kreativitu co se podnikání týká. Na sebe dost dlouho, jsem ji uzemňovala, neprojevovala a všechny ty nápady si psala na papír který jsem potom místo uklizení vyhodila. Snažila jsem se být pořád sama sebou, ale ono to moc bez možnosti projevit kreativitu nejde. Když už to není vyslyšené v zaměstnání a pak ani uvnitř, ta kreativita se postupně vytrácí až se vytratí celá. A kdo potom jsme když nejsme kreativní...?. Určitě je na to spoustu článků, motivačních citátů, nebo afirmací. I když o tom ale  víte, jste-li v tom a neuvědomujete si to, moc s tím neuděláte. Takže jsem vlastně strašně ráda za tenhle krok do vzduchoprázdna- jak se jevil na začátku, protože to byl další krok k sobě. Jsem teď tak kreativní, že v průběhu měsíce Října vyjde jedna skvělá věc pod mojí taktovkou. Co se podnikání týká. Opravdu vyjde, jelikož už teď je ve výrobě. Jsem na sebe nesmírně hrdá, pyšná a odhodlaná začít věci co už jsem dělala, dělat znovu, klidně a jinak.  No a vlastně se na to už těším. 

Přijde mi, že je teď náročnější období pro spoustu lidí i v mém okolí. Děje se hodně katarzí, spoustu nových začátků a hodně věcí tak i končí. Což málo koho nechá chladným. A do toho znovu hýbe světem další záchvěv pandemie. Uvidíme co bude, ale důležité je, nechávat si dál dost času pro sebe samotného. Když nemáte nic uvnitř, nemůžete nic předat.