Mallorca den 10. - Zastavený čas

05.05.2021

Sedím na slunci v přístavu Port de Pollença. Ve městě kde se čas zastavil. Nikoli designem nebo že by to tu bylo zastaralé, ale hodinky ukazují stále stejně i když mate pocit, že už musela uplynout minimálně hodina. Nebylo to ani 5 minut. Vzbudila jsem se dneska v Llucu na kopci, visející v natažené hamace, zachumlaná ve spacáku a přesto trochu zmrzlá, to jsou ta rána v přírodě. Vykopala jsem se uvařit si vodu na čaj a začala hned řešit dnešní ubytování. Hotel který jsem měla naplánovaný má nakonec celý duben a květem zavřeno, otvírá až v červnu a tak jsem zaplula na Airbnb a koukala. Narazila na hezký apartmán az pro 4 lidi, cenově celkem ok. Jenže já jsem jen jedna, nebude to majitelce vadit? Říká se "líná huba, holé neštěstí", tak jsem ji napsala jestli je to v pořádku nebo zda to jde udělat jinak. Domluvili jsme se na nižší ceně za ty dny které tu chci být. Jen mi nedošlo, že cely apartmán budu mít pro sebe. Takže radost hned po příjezdu.

Došla jsem do města Pollença, po trase GR221, hned mě uvítala černá kočka roztažená přes chodník co se nechala drbat a hladit. Jaké milé přivítání🖤

Cesta byla dlouhá, ne úplně záživná a po chvilce kdy vedla z kopce byla pořád po rovince. Vlastně byla velkém úmorná a nekonečná. Asi jsem se tak i tvářila , jinak si neumím vysvětlit proč mi zastavili dvě auta, jestli jsem v pohodě a zda pro mě můžou něco udělat. Tahle vstřícnost mi v ČR bude chybět.

Z Pollençy jsem jela busem do přístavu, už jsem měla dost chůze podél silnice kde není poradně nic vidět a rozhodne není co překonávat. Ano vidíte krásné hory u cest ale....

Došla na ubytování, hned jsem si vyprala a vykoupala se. Taky jsem zjistila, že brýle co jsem postrádala jsem neztratila. Za to jsem ztratila část stativu, takže si z něj už fotku neudělám, nemá mi co držet telefon. A objevila Spar kde má chlapík NEJLEPŠÍ KOKOSKY ever! V životě jsem neměla lepší kokosky než tyhle. Jsou velké, jsou křehké, jsou mokré a vláčné a přitom křupavé. Jo a nejsou nijak přeslazené. Jedna vychází asi na 10korun a je to fakt top! Takhle by měli chutnat všechny kokosky❤️ A taky tam má suvenýry! Magnetky jakože Mallorca a taky s fotkou tohohle přístavu. Po Palmě druhé městečko, kde něco takového vůbec mají. První bylo Estellencs.

Přístav v Port de Pollença
Přístav v Port de Pollença

Asi před hodinkou se ke mě přidal španělský dědeček, přinesl si křesílko, víno, hudbu a něco k zakousnuti a kouká se stejně jako já do moře a na Formentor. Nad čím asi přemýšlí? Navíc ta jeho hudba není vůbec špatná, asi to bude nějaká španělská klasika z 80' . Do toho šplouchání vln a slunce které krásně hřeje ale nepálí. Co víc si teď přát?