Mallorca den 16. - Útesy a krvavý západ slunce

11.05.2021

Dnešek jsem začala brzo, jela jsem totiž do města Porto colom, jelikož jsem si tam vezla kufr s věcmi které mi do Česka přiveze dodávkou člověk od lidi z profilu Mallorca_jinak. Trošku jsme se nedomluvily na detailech předem a už to bylo, já čekala na ni, ona na mě, až jsem ji naháněla i na ČR telefonu. Nakonec jsme se domluvily, přijela, vyřešily jsme všechno okolo toho a navíc mi dala dobré tipy co ve městě vidět, neměla jsem totiž ani tušení o tom, co tam podniknout.

Dala mi tip, projít se po útesech z druhé strany ostrova. Od moře. A tak jsem po nich z Portocolom došla až na pláž Cala Marcal kde jsem počkala na toho mého anděla Táňu. Chvilku jsme se opalovaly a pak zahájily cestu po východní straně na jih za plážemi.

Kamarádka mi poslala pláž Caló d'es Moro, ale když jsme tam přišly tak už na ní padal stín a tak jsme se rozhodly tam vůbec nejít. Hlavně jsme minuly odbočku a mě se bosé po kamínkách a větvičkách jít nechtělo, protože jsem si nechala boty v aute, že je nepotřebuju(chyba 😁) pláž vedle byla nádherná a rozdělená na dvě. Byla to pláž Cala S'Almunia v Santanyí. Moc dlouho jsme tam nepobyly protože jak jsem si boty nechala v aute, ta cesta tam byla zážitek. Sice byla vybetonovaná, ale všechny ty ostré kamínky byly cítit. Nedoporučuji jít to bosky jestli chcete pak ještě někam chodit 😁

Santanyí
Santanyí

My pak jeli ještě na Cap de ses Salines k majáku a nízkým útesům, tam jsme se vyřádily a vyblbly s o skály lámajícími se vlnami, v zádech. Krásný.... osvěžující a nesmírně svobodné. To místo je jako ztělesněná svoboda. Můžete tam jen tak sedět a pozorovat všechny ty vlny jak se tříští na milion kapek a nebo mezi nimi běhat, to už ale 100% v botách.  

Ještě jsme přejely na Colónia de Sant Jordi, taky k majáku a na večeři. Byl to defacto lov na západ slunce, viděla jsem jich během doby tady, fakt hodně, ale takhle krvavě zalitou oblohu, jsem viděla poprvé. Poprvé tady a zároveň poprvé v životě.
K té večeři. No moje večeře nakonec bylo půl kilo úžasný zmrzliny z Gelaterie Hostal Colonial. Kam opravdu doporučuji zajít. Byla famózní. Něco jako Creme de la Creme ale lepší. 
A při tom nádherném západu slunce co jsem tady na Mallorce vůbec viděla, ve mě zahučela, ani jsem si toho skoro nevšimla. Protože byla bezedná :D.

Musím si to někdy zopakovat❤️