Mallorca den 17. - Adios

12.05.2021

A zas ta sedmnáctka❤️! Moje nejoblíbenější číslo mě poslední dobu hezky provází všude. A teď tak hezky zakončilo moje hledání se.

Dneska to byl můj poslední den na ostrově. Ráno jsem ochutnala zase něco nového, jejich kynuty koláček s meruňkami. Asi mě nikdy nepřestane udivovat ta křupavost, lehkost a nepřeslazenost kynutého těsta na Mallorce. Je to vodou, je tady úplně jiná voda než kdekoliv jinde a tak to samé pečivo nikde jinde neuděláte stejně. Možná že ani typické české neuděláte na ostrově stejně, to jsem nezjišťovala.

Jela jsem ráno do Palmy, tam si do primarku pro voňavky které jsem si zapomněla koupit když jsem tam byla par dni zpátky. Klasicky se mi stává, že si v nějakém obchode najdu úžasnou vůni, ale koupím si jen jednu s tím ze si kdyžtak dojdu pro další, jenže ono žádné další není a tak jsem tohle nemohla podcenit. Kdo ví jestli bude ta sama vůně i v českém primarku co snad už brzy otevřou.

Pak už jen na Antigenní test a hea na letiště. Test v Test and fly, byl snad nejpříjemnější co jsem kdy zažila. Netlačili to až dozadu do nosu, ale dělali výtěr jen z přední části nosu. Jen z místa kde je chrupavka. Paráda.

Byla jsem ještě chvilku na pláži, seděla, snědla si oběd a užívala si poslední chvilky v klidu u moře. Šla jsem potom pěšky do restaurace u Tří Čechů co je v části Can Pastilla, že se najím a pojedu na letiště. No... jaksi mi to trvalo déle než jsem doufala a došla jsem tam chvilku před pátou. A ZASE si spálila půlku těla od toho jak se sluníčko odráželo v moří.
V pět už jsem chtěla být na letišti když mi to letí v osm. Tak jsem se u nich jen otočila. Smažák na který jsem se tak moc těšila, si budu muset dát někdy až v Česku. Na stanovišti taxíku nebyl ani jeden, tak jsem koukala jak to vyřešit, protože autobus na letiště jel až před šestou a dřív tam nic nejelo. Zašla jsem se optat slečny do pekárny jestli neví kde by mohli být nějaké jiné taxíky. Řekla mi, že pokud nejsou tam, tak nemá tušeni kde by mohli být, ale že mi může taxík zavolat jestli chci. To je tak hezké!  Další a další vstřícnost a ochota lidi na Mallorce. Jak mě Mallorka přivítala tak se se mnou loučí.
Nevím jestli mě někdy přestane udivovat, vlastně ani nechci aby přestala. Možná by se vám to stalo i v Česku, ale upřímně pochybuju, že hned napoprvé. Když jsem se dívala kolik by mohl stát taxík v této trase, ukázalo mi to nějakých 30€, což je hodně. Mě to stalo jen 13€ a bylo to rychlé a pohodlné. Cena asi jako v Česku.

Jediné co, tak jsem zase doplatila na to, ze jsem si nedošla na jídlo a další si nekoupila. Protože je to znát. 
Už se těším, až se na ostrov znovu vrátím😊❤️