Mallorca den 2. - Pár rad na začátek

27.04.2021

Právě sedím na zídce u západu slunce nad mořem, v legínách, teplých ponožkách a svých úžasně pohodlných pohorkách.

Dnešek bude samá rada. A ta úplně první zní;

•Neudělej si puchýře první ani druhý den.

Protože to není to nejlepší co můžeš. Při dnešních téměř 30km jsem si spálila chodidla tak, že mě solidně pálí. Na patách zespoda chodidla, mám pruh puchýřů z bot. Ze sandálů které mi při koupení byly ještě velké a teď, teď mi jsou malé. Jaké to kouzlo? Netuším.

•Namaž se prosím tě od hlavy až k patě hned ráno. Protože ano! To sluníčko fakt pálí. A pak ten spálený obličej budeš horko těžko zachraňovat. O ramenech které od dalšího dne ponesou 9 kilo(plus vodu) těžkou krosnu, ani nemluvím.

•Nehledej v Palmě kopec na východ slunce. Je to relativně placatý město kde ho neuvidíš i kdyby byl krásný. Což dneska nebyla ta varianta. Ale projít, to se běž, potkáš spoustu koček které na čičíkování neslyší, ale na španělské "gatto" ano. U toho trajdání si nezapomeň zjistit, kdy otvírají velké supermarkety. Abys nebyl/a překvapená jako já v sedm, že otvírají až v 9 ráno.

•Neboj se poprosit o fotku mladý lidi. Ti staří Němci ti jich udělají 6 a z těch budeš horko těžko vybírat dobrou 😁

•Toho moře se vůbec neboj. To do kterého tady polezeš je pořád strašně mělký. Já hladinu měla pořad do půlky stehen a potom po pás. A to jsem už byla dost daleko od břehu, takže jsem plavala zpátky

•Napiš si seznam toho, co si chceš v tom primarku koupit a nepředpokládej, že to tam mají krásně seřazené jako všude jinde😉. Nemají.
  
V té nákupní aréně, kde jsou otevřený ÚPLNĚ VŠECHNY obchody! Včetně nesmrtelného Carefouru co u nás umřel. 🤩🤤 Kup si tam kafe a něco nového k ochutnání, jinak toho budeš litovat

•Mysli dopředu a nakup si tak abys nejedla tolik lepku, jde to. Víš že ti bude pak tak akorát špatně, budeš nafouknuta a budeš si připadat že praskneš, nebo budeš zvracet. Celiaku. Naštěstí mají moc dobré mléko🤩, ale! Růžové není plnotučné ale odtučněné, tak si to pamatuj. Protože nikde jinde to napsané není, ani v textu jako označení obsahu tuku(to tam vůbec není), ani v tabulce, ta tam radši taky nebyla. A strýček google translate ti moc neporadí. Vyzkoušeno za tebe✔️

Jo a ještě bych ti chtěla připomenout se MAZAT! Ale potom ještě SOS krém na popáleniny od sluníčka z dmka. Je to totální blaho!