Mallorca den 3.- Výzvy

28.04.2021

Dnešek byl jedna velká výzva. Začínající balením na úbytku a končícím uprostřed přechodu hory někde mezi městem Andratx a Estellencs.

Ale co bylo předtím a mezi?

Nejdřív bylo na pořadu dne si koupit kyneziotejpy protože včera jsem to přehnala s chůzí a navíc v sandálech co mi byly při koupi velké a teď malé....nechápu to. Ale to jsem psala už ve včerejším článku. Následek tohodle přehnání byla úporná bolest v kyčli a koleni. Což... nechcete druhý z 16 dní na mallorce kterou chcete projít pěšky. Takže zacvičení si a nalepení tejpů. Do toho se přidali menstruační bolesti... trojitá výhra. Alespoň, že ty tejpy existují a fungují. Díky za ně!

Následovalo sbalení se a cesta do Palmy. V Palmě nasednutí do autobusu číslo 101 směr Andratx. Co by se mohlo zkazit, že? Upřímně, mhd na mallorce mi přijde celkem drahé. Za každou jízdu zaplatíte 2€, ať už je dlouhá 4 minuty nebo hodinu. Takže jsem to po příjezdu vzala na další zastávku pěšky místo abych dala 2€ za jízdu 4 minuty a ještě 20 minut čekala. A teď to přijde. Obrovské diky patří aplikaci Moovit, ale v tomhle trochu selhala. Stála jsem na zastavce pro můj autobus určenou a? A ukazovalo mi to, že jsem někde úplně jinde. Tak překladač a optat se. Trafikantka mě poslala do všemožných pekel a ještě dál, což mi nedalo a ptala jsem se ještě dalších 5ti lidi. A ? Byla jsem správně. Jenže tyhle meziměstské autobusy funguji skoro na znamení, jak jsem zjistila později. Tak mi jeden ujel když jsem seděla na lavičce a čekala na svůj spoj co mi ukazovala aplikace. Prý je na pořadu dne, že mívají i celkem velké zpoždění a vlastně si jezdí jak chtějí. Jak jsem se dozvěděla když jsem byla nesvá z toho, že mi asi nepřijede protože na čas ani po další minuty, tam nebyl.

Palma se mi osobně, ale ani moc nelíbila. Vlastně kromě katedrály a parku/trhu nebo co to bylo, u ní, vůbec. Nic pro mě... Moc hluk, málo místa, moc lidi, moc aut, žádné moře pár kroků, špinavé cesty,.... Tak jsem o dost radši ze jsem byla ve skromném ubytování v Arenalu. A cesta z Palmy byla hned příjemnější, i bez zakoupené mikiny. A navíc ty nádherné vyhledy, klimatizovany bus a milý řidič. Co víc chtít na cestu z města ve kterém se vám až tak nelíbi?

Ve městě Andratx jsem zamířila přímo do supermarketu pro zásoby jidla a vody na několik dní. A potom se vymotat z města na cestu. Bylo už celkem pozdě, přesněji bylo pět odpoledne když jsem se vymotala z centra a vykempila to v zatáčce ve stínu na oběd. Čekali mě kaskády, hodně stoupání, hodně klesání, pár koček a ještě krásnější vyhledy než z autobusu. Až jsem došla do místa, kde jsem si uvědomila, že vlastně fakt jdu! A taky, že bych se měla začít pohlížet po místu na spaní.

Když jsem prošla zadní okolí Andrtxu a dosla zpátky turistickou trasou na silnici. Měla jsem před sebou ještě poradný kus cesty k místu kde jsem chtěla spát. Na mapě bylo označení jako přechod, ale skrz ní byla silnice takže průjezd. Před ní bylo parkoviště se spoustou míst k sezení a tak jsem koketovala s myšlenkou, dnešní noc přečlat tady. Nakonec jsem šla dál. Po cestě měla být ještě jedna hora a potom už místo kde jsem si řekla že budu spát. No ale ups...

přespání na : pas Gran
přespání na : pas Gran

Tahle hora už nebyla přepůlená,ani nic podobného. Což jsem nevěděla než jsem došla do místa odkud už není návratu. Byla jsem jako kamzík, co má na zádech 16 kilo.... a pořad doufá, že támhle někde uvidí průchod mezi hřebeny a normální cestu. No a tak teď ležím v aluminiovém spacáku, Husky spacáku, navlečená jak nikdy a ulehám na plácku pod stromem ve svahu ke spánku.

S úžasným výhledem a pocitem, ze jsem FAKT dobrá, který vystřídal pocit že jsem se asi pekne posrala který jsem měla hned co jsem sem vylezla. Taky s pohledem na nebe, kde jsou hvězdy a létající letadla a říkám si co přinese asi další den 🤩

Každopádně noc přinesla ještě obrovský šok, kdy až ke mě přišla černá koza, mě očuchat. Když už jsem usínala. Málem jsem dostala infarkt.

Jo a babi děkuju za tu skvělou čelenku❤️