Mallorca den 5.- Za odměnu

30.04.2021

Dnešek byl, řekla bych za odměnu. Začala bych tím, že jsem spala v noci zavěšená v hamace přes 9 hodin, z toho 3 a půl hodiny hlubokého spánku. Bylo to spíše takové kóma a nic se mi nezdálo, což je u mě samotné divné. Zdají se mi sny totiž každou noc. Ale tuhle jsem to ráda oželela, hlavně že jsem se konečně pořádně vyspala, po několika dnech.

Po snídani jsme si sbalili věci a vyrazili z našeho výhledového plácku za městečkem Estellencs do Esporles po trase GR221. Původně to vypadalo podle map na další přechod hory, nakonec jsme to vzali "jen" okolo ní. Převýšení na 10 km jen 350m. Nebylo to dneska ani tak moc o stoupání jako o terénu.

Od půlky dnešní 13km cesty mně, ale začala zase hodně bolet levá kyčel a koleno, které jsem moc přetížila a celkově zatížila v palmě. Odlepovali se mi totiž tejpy.
 
Cesta na dnešní trase byla většinou v pohodě, občas kopec, do toho šutry, výhledy, a nepříjemné bolesti co teda byli nic moc.
Nejlepší bylo, že když už jsme s říkali, že by značka s časem byla úžasná a ona pořad nikde nebyla, tak přišel jeden kopec co jsem lezla skoro 20 minut, jelikož byl dlážděný kameny, to pro mojí kyčel nebylo vůbec to pravé ořechové, na jeho konci nahoře ona značka byla. Byla tam za odměnu ukazující do Esporles 40 minut.
 Měli jsme celou dobu krásné počasí, chvilku pofukovalo, chvilku svítilo slunce. Předpověď se pletla když ukazovala že okolo 12dopoledne bude pršet.

Došli jsme na cestu kde dolů vedla silnice a za ní byla trasa GR221 ukazující do Esporles dalších 30 minut. Vzali jsme to po silnici směrem stále a stále dolů. Když jsme přišli do města, vítal nás pohled na krásný kostel Sant Pere.
 
Stojím, hledám nejhezčí úhel a najednou vedle mě na balkonu začne štěkat pes. Úplně jsem nadskočila jak jsem se lekla. Div jsem neměla zástavu, přeci jen, úplně nečekáte že by se najednou v úrovni vaší hlavy objevil na balkonu pes a začal vám štěkat přímo do ucha😂
Došli jsme do restaurace Sa Bodega den Rino a dali si nejlepší burger co jsem kdy měla. Měl černou housku a neskutečně šťavnaté maso, mě navíc fascinovalo to obrovské rajče co bylo veliké jako moje dlaň a to boží tiramisu...❤️ Já na zákusky moc nejsem, v Česku si je nedávám protože nejím lepek ani jednoduché cukry, ale když už jsem tady tak chci ochutnat co tahle země má a nemá dobrého (samozřejmě bych nejraději jen to dobré). Potkali jsme v restauraci Češku která sem jezdí pracovat na léto, už 16 let, a právě ona nám doporučila onen burger a ještě nám potom dala pivo kterého se potřebovali v restauraci zbavit s lístečkem "Tyhle láhve potřebuju zpátky prázdné".

Šly jsme se ubytovat, umýt, projít si město a koupit něco na zítra. Člověk by ani nevěřil jak kouzelná je sprcha, vyleze z ní úplně jiný člověk 😁. Hlavně když si umyjete vlasy.

Zítra by mělo celý den pršet, zároveň mají být všechny obchody a restaurace zavřené protože slaví 1.Máje, nicméně by měli být trhy. Tak uvidíme co zítřejší den přinese 🤩