Mallorca den 9.- Nocleh s ovcí

04.05.2021

Teď už ležím v hamace, zpátky v Llucu. Mezi stromy na cestě z Llucu do Pollençy, kousek od dřevěných dvířek která oddělují místo kde se vyskytují zvířata od těch, kde jich moc není. Ne těch domácích.

A tak se pohupuji v hamace, mezi stromy prochází zbytky sluníčka a okolo mě frkají a zvoní ovce. Říkám si, v kolik asi půjdou spát? V kolik hodin asi tak chodí spát ovce? Se soumrakem? A v kolik hodin usnu já?

Dnešek byl fajn, byla to poslední noc s klukama. Ráno nás vyzvedla Táňa i se snídaní a ještě teplou kávou, děkuji! ❤ A odvezla do Palmy. Já si v Palmě byla koupit kartuši na plynovou bombu, co mi dali kluci, taky ešus a nakonec jsem si koupila i takovou mini karimatku, co si natáhnu pod spacák aby mi netáhlo na záda a zadek, protože ten můj aluminiový spacák co mám z Česka, už jede z posledního a tak moc nehřeje. Poradím si jinak, že.

Z palmy jsem jela zpátky do Llucu, dohromady asi hodinku a půl. Až na to, že jsem dojela do městečka Inca a zjistila, že mi to jede až za 4 hodiny. Zašla jsem si na jídlo abych neměla hlad. Jen do jakési kafeterie, která měla ale uvedeno, že i vaří a měla pěkné hodnocení. No nevařili ale udělali mi bagetu s omeletou a rajčetem- už jsem měla i lepší jídlo, Když ale máte hlad a nechcete za to dát x desítek eur, tak vám toho moc nezbývá.. Prošla si město, dala zmrzlinu a udělala zásoby vody, ať mám vůbec z čeho vařit. A udělala velké zjištění, v Ince mají veřejnou prádelnu. Koketovala jsem s nápadem, si vyprat a nechat usušit v sušičce, jenže nemám prášek na praní a oni sušičku. Tak si vyperu až v Pollençe.

Cesta nahoru do Llucu, byla hodně zvláštní. Jezdí to takový pidi bus, ale v každé zatáčce se mi udělalo trochu špatně. Musím říct, že autem ta cesta byla o hodně příjemnější, protože netáhne těžkou část zadku za sebou. Výhledy krásný, ale i na mě které nevadí výšky, to bylo už moc. Takže jestli do Llucu, tak pěšky seshora a nebo autem. Určitě bych si to nechtěla dát pěšky z městečka které je dole, jako jeden klučina s krosnou co držel mapu, a směřoval na silnici vedoucí nahoru. Jak jsem viděla když jsme okolo něj projeli.

Zítra si udělám na snídani konečně čaj a k tomu si dam ensaimadu co jsem si koupila v Carefouru. Jsem celá vyplesknutá z toho, že tady je to ještě Carefour, a ne už taky Tesco jako v ČR.