Mallorca den VII. - S krosnou po městě

11.05.2022

Den jsme začali budičkem u kostela v Cala Blava, kam jsme utekli z palmy. Mají tam nádhernou pláž, ale nic jiného než vily a pláž tam nemají. A to ani obchod, tam jen pro info.

Překvapilo mě, že cestou okolo hřiště a kostela, ráno ani večer nikdo nechodil. Nešel tudy jediný člověk. No není to docela divný? Po zabaleni našich saků paků jsme se vydali do Arenalu v palme pěšky. Podél moře to bylo podle map na hodinku, ale my s dlouhýma nohama jsme to měli rychleji. Naše další kroky vedli autobusem na snídani do restaurace BRUNCHit která je v samém centru města. Za nás ji můžeme s chuti doporučit. Jen si na ni dejte budget stranou, jelikož je poměrně drahá. Ale stojí za to!

My si dali Acai bowl s bananem, domácí granolou a beries- jelikoz ho přítel ještě nikdy nejedl a js byla zvedava jak bude chutnat tady na ostrově. Egg porn, což je houstička, se šunkou, syrem, avokadem a na tom vejce benedikt přelite holandskou omáčkou. K tomu byl salátek ve kterém byli olivy, mini zelené fazolky a kukurice. Dalším jídlem byl avo toust, s věta syrem, granatovym jablkem a další toustik který byl potřený rajčatovou salsou, okořeneny a na vrchu růže z avokada a ztracené vejce. Všechny tyhle jidla, včetně ledové kávy a i latté byly naprosto famózní. Navíc ta obsluha? Výborná!

Urcite doporučujeme zajit!

Naše kroky potom vedli na hrad Bellver, který je v Palme dostavený už od roku 1311 n.l. Původně sloužil jako sídlo mallorských panovníků. Postupem času byl používaný jako vězení, dokonce i vojenské jak jsme se dneska dočetli na expozici která je tam umístěna asi trvale. Vstup je 4€ pro dospělého a výhled na Palmu byl opravdu krásný.

Jen já ho úplně neocenila. Jelikož mě osobně palma proste nic neříká, je sice místy pěkná, ale jinak je to pro mě betonová poušť jako New York a ještě se tu nedá poradně normálně najíst. Mám raději Mallorské hory než město.

Pod kopcem na hlavní silnici je ještě LA BOUTIQUE DEL GELATO kde jsme si po cestě dali zmrzlinu a musím říct, ze byla skvělá. Citronová byla mega top, ne jako ty chemické záležitosti v Česku. Je to zřejmě citrony které tady chutnají úplně jinak.

Naše další kroky vedli ještě naposledy na pláž za sluníčkem s Radlerem San Miguel kterého jsme si tu oba dva celkem zamilovali. Po západu jsme se odebrali na letiště, protože za chvilku odlétáme zpátky do Vídně.