Mallorka den V. - Lenoši v centru dění

09.05.2022

Dnešní den jsme začali v posteli, po vydatném spánku. Já jsem se oblékla a šla doladit článek ze včera. Potom se už jen chvilku vyhřát na sluníčku, nasnídat (Mc na Mallorce není úplně nejlepší volba = šedivé maso, zato ale lepší kafe se zmrzlinou než v ČR) a vyrazit do Port de Sollér. Na pláž s tím, že třeba potkáme průvod slavnosti Firo.

Dojeli jsme víceméně na čas, aniž bychom to plánovali. Ve tři začalo Firo v Solleru na náměstí a šel průvod dolů do portu. Přijeli jsme do portu ve čtyři, jelikož jsme vzali blby autobus co všechno odjíždí a nejede přímo.

Když jsme vylezli, už všude bouchaly petardy, byly hloučky bavících se lidí v krojích a policistů. Šli jsme rovnou na pláž si udělat místo na opalovačku a viděli jsme pomalu shlukující se lidi kolem lan a zátaras které tam byly aby měl průvod prostor na pláži. Musím říct, že tahle atmosféra byla hodně zajímavá a krásná. To vlastenectví sálalo z každého kdo byl v kroji. Byly oblečení děti, ženy a muži. Všichni muži v podobném nebo stejném kroji a to samé o ženách. Po 17 se vylodili Mauři a začala bitva. 

Potom co Mallorčané bitvu vyhráli a odebrali se ještě na náměstí do Solleru na čtvrtou a závěrečnou bitvu, jsme se ještě váleli chvilku na pláži a večer jeli zpátky do palmy na hotel.

Tahle návštěva Mallorky není proste o tom projít toho co nejvíc, ale dojít úsek co jsem nešla, zažít Firo a poznat Mallorku taky trochu jinak.

A proto zítra budeme trajdat po palmě a jejich místech která stojí za to vidět.