Mallorka den VI.- Prozkoumávání Palmy

10.05.2022

Díky ubytování jsme si dneska nemuseli tahat cely den krosny na zádech po centru kam jsme vyrazili. Kdyby jo, asi by moje vnitřní krize přišla daleko dřív. 

Byly jsme se ráno courat po pláži, koukali do obchůdků se suvenýrama a potom vyrazili směr centrum. Prozkoumat to co se mi napoprvé vůbec nelíbilo. Byly jsme obdivovat Katedrálu Panny Marie, jen zvenku protože fronta dovnitř nebyla úplně něco co bychom chtěli stát. Procourali jsme si centrum města, uzoučké uličky, obchůdky s jedlýma suvenýrama a stromy které v Česku ne úplně často vídáme. Okolí katedrály bylo krásné a taky jsme tam ztrávili nejvíc času. Dál jsme se byli podívat do nejznámějsiho pekařství ktere funguje uz 100 let. A to do pekařství Forn des Teatre, kde rozhodne doporucujeme Einsaimadu s kremem a vyzkoušet citronovou buchtu. 

Byly jsme se podívat i do přístavu na molo, komentovat lodě. Hlavně teda na wc, kterých je v centru palmy pomálu. A to myslím vážně. Člověk by si řekl, že u dětských hřišť bude wc, pro ty malý smráďata. Ale chyba lávky. Nejsou skoro nikde. A lozit do restaurace na wc když si tam nechcete sednout je poměrně blbý. Varianta si tam sednout ale nepřipadá moc v uvahu když jste najedeni, napiti a chcete jen courat po městě.

Teď už jsme v Cala Blava na pláži Caló de ses Leonardes odpočíváme od města a budeme dnes spát na pláži na divoko. Hotelu už bylo dost a chce to zase přírodu.

Jo a vyskákali mi další pihy.