Mallorka den VI.- Prozkoumávání Palmy

10.05.2022

Díky ubytování jsme si dneska nemuseli tahat cely den krosny na zádech po centru kam jsme vyrazili. Kdyby jo, asi by moje vnitřní krize přišla daleko dřív. 

Byly jsme se ráno courat po pláži, koukali do obchůdků se suvenýry a potom vyrazili směr centrum. Prozkoumat to co se mi napoprvé vůbec nelíbilo. Byly jsme obdivovat Katedrálu Panny Marie, jen zvenku protože fronta dovnitř nebyla úplně něco co bychom chtěli stát. Procourali jsme si centrum města, uzoučké uličky, obchůdky s jedlými suvenýry a stromy které v Česku ne úplně často vídáme. Okolí katedrály bylo krásné a taky jsme tam strávili nejvíc času. Dál jsme se byli podívat do nejznámějšího pekařství které funguje už 100 let. A to do pekařství Forn des Teatre, kde rozhodne doporučujeme Ensaïmadu s krémem a vyzkoušet citronovou buchtu. 

Byly jsme se podívat i do přístavu na molo, komentovat lodě. Hlavně teda na wc, kterých je v centru palmy pomálu. A to myslím vážně. Člověk by si řekl, že u dětských hřišť bude wc, pro ty malý smráďata. Ale chyba lávky. Nejsou skoro nikde. A lézt do restaurace na wc když si tam nechcete sednout je poměrně blbý. Varianta si tam sednout, ale nepřipadá moc v úvahu když jste najedeni, napiti a chcete jen courat po městě.

Vyzvednout krosny u úžasném ubytování Hostal Villa Maruja a hea pryč z města. 

Naštěstí jsme se vymotali z města a stihli i autobus z Arenalu, do naší dnešní spací destinace. Kdy jsme si mysleli, že nám už ujel  a já už byla nervy bez sebe. Protože čekat další hodinu na autobus někam za město, bylo to poslední co by se mi chtělo. Navíc když okolo nic není a muž mám palmy doslova plně zuby. 

Teď už jsme v Cala Blava na pláži Caló de ses Leonardes odpočíváme od města a budeme dnes spát na pláži na divoko. Hotelu už bylo dost a chce to zase přírodu.

Jo a vyskákali mi další pihy.