Může se zdát

21.12.2021
Může se zdát, že jsem kdo ví jak strašně srovnaná, jen vděčná, klidná a vyrovnaná. Hah. Kéžby. Já bych ráda, ale častokrát se mi nálady mění jak na houpačce a pomalu ještě rychleji. Taky mívám v hlavě miliony otázek, myšlenek i nápadů. A k tomu ještě dostávám pokyny z venku. Nestíhám je všechny chytat, pak z toho vyleze prapodivně divná Péťa co pomalu ani nepoužívá selský rozum. Za který tak moc oroduje. Docela paradox, co? On ten život asi určitý paradox bude si myslím. A to si nepřijdu ani nijak ve stresu. Spíš mě jen decentně štve, že nemám vůbec čas na nic po práci, dojedu domu před osmou a teď ještě něco dělat. Že jo. No budu upřímná, vybodla jsem se hned druhý týden na adventní cvičící kalendář, který jsem si naordinovala na začátku prosince. A to tak, že na všechny výzvy.... a to jich nebylo až tak moc, a já s tím neměla nikdy žádný problém. Ještě jsem si přidávala. Možná zima, možná vztah, možná nová práce a nebo jsem prostě jen nějaká líná.
Teď. Pár dní před štědrým dnem, nemám ještě ani dárek pro maminku k narozeninám které má den poté. (O 20 minut a jeden hovor později. Dárek je vyřízen ✔). Nemám ani dárek pro bráchu. Ani fyzicky a ani vymyšlený. Tentokrát mě slevomat asi nezachrání...
Fakt se snažím neznít nějak extrémně zamilovaně, nějak to korigovat a nevypouštět to takhle veřejně ven- protože si jedu svoje "ne všechno co cítím, musím vykřičet do celého světa " natož hned. Jenže ono když máte uvědomělého chlapa, co sám vypustí, že aby on mohl být rozbitý, musíte být vy v pohodě a aby to bylo pořádně fér, on bude v pohodě když vy jste rozbitá. Sám od sebe. Jen tak- no..... bylo mu naprd protože se jeho Ježíšek snažil sehnat něco co už v obchodech tak nějak není aby mi udělal radost. A já výjimečně místo toho abych ho vyhrotila, což se mi stává poslední dobou poměrně často, hlavně když nejsem příliš v pohodě sama se sebou(nemůžu být pak ani pořádně ok partnerka..🤷‍♀️) tak jsem ho podpořila a snažila se vysvětlit, že to božský pyžamo s nápisem "cookies lover" (který bylo fakt top a v sinsay) není životně důležitý, že to přežiji i bez něj a že mohl jet domu daleko dřív.
Nemá to znít jako nějaká snaha se chválit. Honit si ego. Nebo shazovat sebe, jeho a potom ještě sebe. Spíš se snažím ukázat svojí realitu, s malou nadějí že to má někdo podobně.
Při sfoukávání dnešních svíček, si budu přát víc zapojování selského rozumu a víc trpělivosti jako na začátku vztahu. A ty?