Myšlenky jako květiny

03.04.2020

Myšlenky jsou jako tulipány. Jako květiny které jsou tak nádherné, ale zároveň tak neskutečně zranitelné. Křehké. Svěřují se do rukou lidí, kteří rozhodují o tom, zda je nechají růst, zasadí je, nebo je nechají vyhnít, vyschnout, zajít ve váze plné vody.
My lidé jsme jako zahradníci, mysle je náš záhonek. A je jen na nás, zda budeme hnojit životadárnými živinami plevel, nebo květiny v něm. Vždy to co živíme, to roste. Živíme-li strachy, zášť, nenávist. Porostou v nás, dokud nás celé neprorostou. Živíme-li květiny v našem záhonku. Porostou. Květiny jsou naše dobré myšlenky, vděčnost, optimismus, víra v to že můžeme dokázat všechno do čeho dáme všechnu svou energii. Čím více energie dáváme do květin, tím více se z nich můžeme těšit v době kdy se nám nedaří, v době kdy váháme. Utrhneme-li květinu ze záhonku a dáme si ji do vázy, můžeme se z její krásy těšit tak dlouho, dokud se o ni budeme starat než uvadne. Je jen na nás zda ji budeme dávat péči a lásku i ve váze, a nebo se na ni budeme jen dívat, Dívat se, jak během pár dní chátrá a uvadá.
Ve špatném období, se můžeme utápět v negativních myšlenkách, v katastrofických scénářích, dívat se na svět pohledem nedostatku. Nikdo nám v tom nebrání. o to lehčí to je. 
Stejně tak, se ale ve špatném období můžeme těšit z našich úspěchů, mít radost z druhých, užívat si vzpomínky na budování. Ať už čehokoliv. Jen se ohlídni, vidíš co jsi vybudoval/a, v čem jsi uspěl/a?

         (Nevidíš? tak já ti to připomenu. 
         Na začátku jsi se naučil/a chodit i přes ty stovky, možná tisíce, tvrdých pádů. Naučil/a  ses mluvit i přes ty stovky špatně vyslovených slov, i přes své prvotní žvatlání, třeba i šišlání. Naučil/a ses komunikovat s druhými, úplně cizími, lidmi. Přežil/a všechny ty pády na kole a teď na něm umíš jezdit i bez pádů. Zjistil/a jsi, jak moc bolí zlomené srdce. První láska... pamatuješ? (Nemrač se, ale usměj se)  Přežil/a jsi to! A co víc, jsi poučený/á. A co teprve ta nejtěžší třída na základce. To byl masakr, viď? )
                                                                      Ano je to těžší. Není jednoduché ve špatném období být pozitivní, ale stojí to za to. Budeš to ty, kdo na tom zesílí. Kdo se na sebe bude moci spolehnout. Budeš to ty, kdo bude mít energie mnohem víc. 
Energie na rozdávání. -> Pamatuj "Dáváním se nechudne. Dáváním získáváš mnohem víc než dáš"