Ne GRko

25.03.2024

Po příletu bylo absolutně krásně. Opravdu 20°C, jak pilot rikal, navíc i sluníčko. Takže jsem se rovnou šla převléknout z overalu ve kterém jsem měla díru přímo na zadku, jak jsem zjistila v letadle. Stejně jako na Mallorce. A vyrazila směr bus do Las palmas a potom dal na svůj start do městečka Agaete. Nakoupila jsem si, logisticky to hodinu cpala do batohu. Ale nacpala. Ten měl nakonec s veškerou vodou, něco přes 15kg. A vyrazila nahoru.

Bylo to docela překonavani se už jen cesta nahoru. Ale svítilo sluníčko, bylo krásně teplo, foukal příjemné vítr.

Jenže jakmile jsem dolezla nahoru, skoro až k vrchni značče GRka… brutálně se zatáhlo, ochladilo a začalo pršet.

Naštěstí jsem zalezla do jednoho jeskyního vyklenku a mohla se doobleknout a vyvetrat si nohy. Chvilku jsem čekala a pak jsem vyrazila bez krosny nahoru. Omrknout to u značky. V cca 400metrech nad mořem, kde už v tu chvilku foukalo opravdu, opravdu hodně. Údajné poprchavani bylo spis déšť a já to tam v tu chvilku zabalila.

S vyhlidkama do budoucích hodin, kdy měl vítr ještě sílit, pršet ještě víc, a neměla bych se kam schovat… i kdybych šla přes noc… Jela jsem si užit trasu, ne se brutálně překonávat a trpět v mokru bez spánku. Navíc onen nedostatek spánku a strach z promoknutí na kost udělal opravdu hodně.

Došla jsem zpátky do jeskynniho vyklenku, rozbrečela se a šla hledat ubytko. Našla jsem v Las palmas a zabookovala ho na 4 dny.

S tím, že si budu dávat výlety po okolí a do míst které mě zajímají. Trasu GRka si dam proste jindy. Možná kdybych vycházela druhy den po příletu, po kterém bych si odpocinula, tak bych to zvládla. Kdo ví.

Možná to tak proste mělo být, protože já si na cesty chodím věci uzavírat, ale teď nemám co si uzavřít. Tak abych neuzavřela něco co uzavírat nemám, tak tady vesmír poslal hnusny pocasi.

Hostel Atlas v Las Palmas je teda zážitek už sam o sobě, ale spát se tady dá. Více méně a na nic jiného ho nepotrebuju. Pro mě fascinujici je, že tam byli i další den a další úklid, rozestlane postele od minulých hostů. A nikdo se do teď nemá k tomu, je buďto převleknout a nebo alespoň odnest použité lozni prádlo pryč 🤷🏼‍♀️.

Po pár hodinach v palme, většině času strávenýho u oceánu pozorováním rozbíjejících se vln mě i přestalo mrzet, že to GRko nejdu. Teď je týden kdy se tady hodně mění počasi, jak mi řekl i chlapík v ubytku, když mě videl se vsi tou bagáží a úplně strhanou. Taky je prý nahoře velká zima a brutální výkyvy počasí a je nebezpečné to vůbec jít. Což mě uklidnilo ještě víc abych pravdu řekla

Takže jsem si naordinovala spanek, courani se po pláži, pozorování vln, dobře jídlo a sem tam nějaký výlet.

Včerejší plán byl pro boty, protože v těch mých bagancatech se už proste chodit nedá a poznávání centra města. Boty jsem si koupila a místo centra města, jsem strávila cely den na plazi, pozorováním surfaru, vln a couráním se. Po pláži k hotelu a potom sprinty na západ slunka. Kdy bylo vidět jak na západních horách je úplně mordor. Ten v noci přišel i do města, bouřka, hromy, blesky. Nic co bys chtěl zažít při spaní venku.

Na dnešek jsem si naplánovala obrovské akvárium které na kanárech nesmíte minout. No… upřímně? Úplně mi nepřišlo že by vstupenka za 680Kč stala za tohle.

Sice ano, majestátní akvárium tuneloveho tvaru… ALE… ty ryby, rejnoci tam můžou plavat jen kolem dokola… nevím no… Ostani akvária byly plné takovych noname nezajimavych ryb.. co vypadaji jak takovej skoro kapr. Rozčleněné to je na tři sekce a jdete vlastně zezhora dolu a potom zpátky nahoru na denní světlo. Což byla další věc… všude se tam jen svítilo a denní světlo pro ty ryby nikde… takže mají vlastně permanentně den.. to mi nepřijde moc fér.

Pro děti je to asi zážitek, je tam pár dětských atrakcí, jako prolejzačkq v akváriu a předražená kavarna s dortikama. Mě jedinné co upřímně zaujalo byly medúzy a ty byly až na konci. Většiny ryb mi totiž bylo proste líto. Měli malé akvária a bylo jich tam obrovské množství, kdy se neměli ani moc kam proplavat. Sem tam kostra dinosaura nebo obrovitánské želvy byla super zajímavost.

Nicméně já odchazela a byla šťastná ze jsem venku. Spis mě mrzi ten čas co jsem tam strávila, mohla jsem být na pláži a jít se vykoupat do oceánu dokud bylo teplo a nefoukalo tolik. Nicméně já to měla prošlé já hodinu, místo dvou až tři které avizují.

Pokud mate rádi akvária, tmu a nedostatek kysliku, s obrovským množstvím lidi, bude to něco pro vás. Ale k tak bych tam nechodila v sobotu dopoledne.

Vyrazila jsem neste to technického muzea které se mi upřímně libilo víc. Vtipné, interaktivní, byl tam i kokpit letadla a stíhačka do které jste mohli vlézt. Pro deti simulace chůze na mesici, taky konstry zvířat v plné velikosti. Třeba velblouda, tučňáka nebo alpaky. Taky tam bylo povídání o laboratorních výzkumech pro nasa. Možnost virtuální reality, tuším že zkoumání Egypta a ještě mnoho dalšího.

Taky tam byl mimozemšťan v obleku průzkumniků Marsu, který byl fakt vtipny.

Zítra mám v plánu výlez za delfínama a velrybama na jih ostrova a potom lodi. Doufam ze je uvidíme a ze si uziju super počasí. Má být totoz nádherně. Potom mám v plánu městečko Playa de Mogán a tam bych se mohla vykoupat. A když ne, tak to jistí pondělí v maspalomas. Kdy budu cely den trávit v dunách a potom na pláži.

Z ultra aktivní dovči se stala odpočinková. A jsem za to teda upřímně mega ráda. Potrebuju si odpocinout a nemusím se furt jen překonávat.