Obočí všude kam se podíváš

06.10.2022

Od května se toho událo tolik! Tolik co tu chybí. Tolik co si zaslouží tady být, třeba jak jsem se sebrala, začala běhat nebo jela s kamarádkou na Mont Blanc. Taky ty mé myšlenkové pochody které občas fakt stojí za to :D. Nápady, realizace, reálno. 
Spousta cestovatelských tipů, co kam jak a proč. Jenže veškerou energii mi bere salon. 

Ať už v dobrém, investuji energii a sebe do klientek, nebo zařizování a fungování s kolegyní. K tomu řeknu hlavně jediné - v tomhle prostoru to nevidím na nějak extra dlouho, má cesta je individuální. A to tak moc, že okolo roku, roku a půl si otevřu salon který si vymazlím od miminka, od ničeho, sama. A budu tam SAMA. Ačkoliv miluju lidi a mít kolegy je fajn, moc se to neslučuje s tím, v jakém prostředí já potřebuji pracovat. 

Jednoduše řečeno, potřebuju mít prostor sama pro sebe a nemuset se přizpůsobovat komukoliv jinému. Věřte mi, když jste na kosmetice- chcete si odpočinout (logické, že?) a ne poslouchat odvedle fén, konverzaci, smích nebo hudbu když vy tam máte jinou atmosféru. Je to dost rušivé. Dívám se na to z pohledu klientky a to mi dává takovou zpětnou vazbu dá se říct. Zpětnou vazbu o tom, že tohle je fajn cesta. Například co teď řešíme je to, že jsem tam od května, ale do teď, nemáme reklamní baner. Takže NIKDO neví o tom, že tam vůbec jsem. 

Nechci hanit kolegyni, jenže ona neumí fungovat ve dvou. Lže, používá bez svolení můj prostor (kde mám přístroje za x tisíc, a nejen přístroje), mé prostředky na uklízení a podobně. Kdyby řekla hned že nemá nikoho kdo baner vytiskne tak budiž, poptám se a seženu. Ne ona prostě mlží. Stejně jako má dost neschopného designéra se kterým není domluva. Takže jsme čekaly přes měsíc a půl na design baneru a pak dva měsíce jsem čekala než to ona nechá vyrobit. O čemž stále mlžila a když jsem se doptávala tak byla jen nepříjemná. Což není kolegiální už tuplem. Nemám snad pravdu? 

Ale aby to nebylo jen o stěžování si, jak to mohlo vyznít. Dost se i vzdělávám. Třeba ve chvílích kdy mi nedorazí nová klientka a já tam mám volné okno které již nemám šanci obsadit. Přichází na řadu online kurzy od zahraničních tvůrců. Jsem tak trošku "posedlá" neustálým vzděláváním se a neusnutím na vavřínech. Je to správně, já vím. Jen to říkám už s nadsázkou. Mám potom v hlavě tolik informací kterýma zahlcuju nejen svůj mozek, ale i mozek přítele nebo kamarádky :D Takže oni dva, mají pomalu už stejné informace jako já. Až otevřu salon a budou tam oni dva pracovat taky, nemůžete se divit :D
Ke chvílím kdy mi nepřijdou nové klientky. To je důvod proč jsem nastavila pro nově příchozí, zálohu na termín.

Taky jsem se KONEČNĚ! dostala na kurz k mé největší brow ikoně co na světě je! A to k Adélce Dort z upravaoboci.cz. JEDINNÉ Češce v IABA- Mezinárodní Asociace Brow Stylistů ! Chápete to?! Možnost k ní jít na kurz.... pro mě byl úplně největší pohon práce. Dělám laminaci obočí už rok, nedávno jsem měla výročí. A od té doby jsem vyzkoušela spooooustu značek, barev, stylů. Nakoukala nespočet videí a živých vysílání o obočí a o řasách. Nicméně stále jsem nebyla profík. I když by spousta klientek namítalo. Děkuji <3 .
No a teď? Teď jsem certifikovaný BROW BOSS!
Ne. Stále tomu nemůžu uvěřit. I když ty informace z kurzu dochází ještě teď. Od půlky září :D.
Možná to bude znít moc selfish. 

Ale co. To už mohlo znít tolik článků :D.

Jsem na sebe tak strašně moc hrdá! 
Že se to nedá ani pořádně popsat. 

Navíc jsem KONEČNĚ začala lepit i květinovou stěnu o které jsem mluvila už snad od června. Jen nastává malá změna plánů a protože bych si na to musela vzít snad půjčku- což nehrozí, Nebude celá stěna, nýbrž jen taková brána a u nohou lehátka budu mít brow/make-up  koutek. Haleluja! A?! Ani na něm tak moc nevykrvácí moje peněženka. 

Myslím, že na shánění alternativ nebo nejlevnějších, ale zároveň stále dost kvalitních řešení, jsem dobrá. Ono mi vlastně ani nic jiného nezbývá, když je mi líto za to dát takovou pálku, (v mých očích) zbytečně. 

No... Takže teď se celý můj svět točí okolo obočí. A já se u toho snažím fungovat jako teta, kamarádka a partnerka. Což je poměrně fuška musím říct.
Nastává otázka: stojí to za to? 
ROZHODNĚ


P.S.: Nevíte o někom kdo vyrábí kovová vykrajovátka? Už mám plán co klientkám k Vánocům, ale musím si nechat vyrobit vykrajovátka :D

Miluju tuhle kreativitu a to jak mam volnost  
a můžu vymýšlet. Pak je jen na mě jestli a jak moc to splním,