Palma de Mallorca- LETIŠTĚ

12.05.2022

Takže; mám tady info o spaní v Mallaze a o palmě nic. Tak to dneska napravím.

Hodně se mi tyhle dvě letiště pletou, jsou ve Španělsku a tak nějak oboje mají v nazvu slovo od M.

Jelikož na internetu proste nejsou skoro nikde žádné informace, nebo jsou staré i několik let, tak vám sem budu dávat proste články s informacemi jak a kde se na jakém letišti nejlépe vyspíte. Samozřejmě mnou vyzkoušené.

V Malaze to byly čtyři křesílka u gatu D42 a v letišti na Mallorce je to celý konec u gatů C 60-69. Konkrétně je to oddělení u gatu C 60. Jsou tam pohodlné křesílka, gaučík a přímo u skla je 7 pohodlných polstrovaných lehátek kdy máte vedle hlavy ještě dvě zásuvky, lampičku a odkládací poličku. Nicméně se dá spát i venku na terase pro kuřáky na lavičce. Jsou tam takové kovové altánky se střechou a pod každým je jedna dlouhá lavička(na kterou se ale vejde jen jeden člověk), je možné na nich ležet a spát docela dobře. Jenže v noci padá teplota dost nízko a nám se tak spustila rýma. Martin navíc totálně chrápal, tak, že musel vzbudit i chlapíka co spal ve vedlejším altánku a to jsou oddělené stromem. Takže jsme šli dovnitř mezi bezpečnostní kontrolu v právo a mezi druhou kuřáckou terasou která byla zavřená. Je dobré, že jsou na ni vytvořené takové malé lávky a každá má takový jak kdyby schod v zábradlí. Takže se tam můžete v klidu natáhnout, nikdo o vás nebude zakopávat a ani nebudete kazit dojem. Což jsme udělali i my. Uvnitř se spi dobře, v noci tam nikdo neruší, ale! Jak začne chodit víc lidi, už je tam rušno a po probuzeni už znovu neusnete. Proto pokud mate dost času, tak jděte ke gatu C60 a běžte se vyspat tam. Nikdo asi jen kromě dalších spících cestujících vás tam nebude rušit.

Jelikož je ale voda na letišti po 500ml za 1€, tak si vezmete prázdnou PETku a načepujte si ji z vodovodu, nebo nakupte vodu na letišti.