Stopem do Itálie - den 1.

01.07.2024

S Natalkou jsme se domluvily na jednom výchozím bodě s to Brno, obě to máme relativně kousek a nemá smysl na sebe nějak jezdit čekat. Můj budicek byl ve tři ráno, po veeeeeelmi trhavém, přerušovanem "spánku" protože kocicak mě nechtěl nechat. Cesta do Brna abych tam byla v 7:20 a mohly jsme začít hezky z rána byl velmi dobrý napad! Protože než jsme se dostali do prvního auta uplynuly dvě hodinky. Během toho sehnali krabici a poptali se řidičů na benzine. Nejdriv jsme staly u sjezdu na futurum, po asi 25minutach nás problikl a vytroubil chlapík, tak jsme za nim bežely. Ale že jede jen o par vesniček vedle s nejede až do Mikulova. Tak jsme ho s diky odmítly (už ti neuděláme 😂). Protože pak jsme čekaly docela dlouho na další stop po přesunu trochu dál za sjezd, k výjezdu na dalnici kudy jezdily i auta z obchodaku, hura!

1.Stop dva poláci(hudebník a fotografka) co jedou až do Itálie ke gardě 😂, přesne po naši původní trase. Do hallstattu a pak dal. Nahoda? Nemyslim si. Nicméně jsme je tak úplně moc nefeelovaly, asi jejich první stop. Do hallstattu jsme původně chtěly ráno místo Grazu, jenže… dostávat se potom stopem odtamtud… to by bylo asi náročnější, obzvlášť v tom Mordoru který tam měl cely den být. A kterému jsme se chtěly vyhnout. Tak jsme se nechaly vysadit u čerpací stanice v Mikulově, kde jsme potkaly další stopare.

Jak je rok dlouhý, nepotkám nikdy nikoho a najednou dobrý den! V Natálce rostl klid, že je to vlastně hodně v pohodě 😁. Tak dobrý! Trochu jsem se bála jak to bude vnimat.

Brno ořechovská -Mikulov omv

Čekání na stop dobromady cca 50min

Ujeto: 45km za cca 40min.


Daly jsme párek v rohlíku protože…. Proste musíš když jsi na téhle benzince žejo. Natálka naškubala levandule které budeme dávat řidičům. Jako takovou památku. Pak jsme se přesunuly a po chvilce se zakecaly s paní co stopovala dřív. To nám pomohlo, relativně dost rychle. Protože u toho nám zastavil 2.Stop a to kamion 🤩 Zura(b?)co neumí couvat 😂. Přejeli jsme pár měřicích úseků a daly jsme si s nim 40minutovou pauzu abychom jeli potom dalších cca 1,5h někam bokem od Vídně protože nebylo kde nás vysadit. Pokecali jsme, probrali ceny za party life 😂. Kdo by to byl řekl, ze v jeho věku chodí pařit. Ale byl vtipnej 😁. Udělali jsme si par fotek na odpočívadle a on ze mě delal Eiffelovku 😂. Jak říkám. Vtipnej. Dokud nás nebylo kde vysadit protože tam kde by to pro nás bylo nejlepší, on s náklaďákem nemohl. Takže nás vzal bokem do úplného zadku světa. Kde nebylo kde si stoupnout s palcem nahoru. Žádný provoz a relativně dost věci špatně. Třeba i absence zachodu. Ale! Bylo tam 24/7 bistro. Automat který nám upekl připravenou pizzu za 3€. To bylo příjemný. Taky konečně normální jídlo.

Mikulov omv- noname díra hodně vedle Vídně (Kaiserrast)

Doba čekání na nej cca 45min

Ujeto: cca 85km


3.Stop z prdele světa, respektive z kruhace od prdele světa kde se nás pokusilo sežrat všechno co nás potkalo. Asi tak do….5minut. Když nepočítáme ptaní se všech živých bytostí na odpočívadle, kde nikdo poradně nejezdil. Trochu riskantní. Ale staly jsme za svodidlama. S přístupem "kdyby chtěli, můžou to hodit na prasaka, stejně tu nic nejezdi". Nestihly si udělat ani fotku kde to proboha stojíme a bral nás farmář Johanes s pejskem Stanleym, 6 letým fešákem který se nechal celou cestu mazlit a zvládá dálkové trasy autem úplně na pohodičku. S čumáčkem vystrčeným z okýnka🤩. Povidali jsme si tak o životě a zároveň si každá trochu schrupla.

Ujeto 230Km kdy nás vyhazoval za Grazem úplně mimo svou trasu po cca 2 hoďkách jízdy. Hodně mimo svou trasu.

Ale jak jsem byla šťastná, že jsme minuly Vídeň a nemuseli v ni stopovat? Úplně brutálně! Loni s Otasem bylo na půl dne dostat se odtamtud.

Po vysazeni trochu chill, decentne se vzpamatovat, něco pojíst a přemluvit se abychom vytahly pláštěnky. Slejvak byl obrovskej a držel se nás ještě dlouho potom.


4.Stop z odpocivadla v totálním slejvaku trval tak 35minut a při tom jen 3…? minuty čekání v dešti na auto. Tak nějak uprostřed silnice z odpočívadla. Ale huraaa máme auto. Vzal nás Maďar jehož angličtina byla podobná moji. Ze kam do Slovinska potřebujeme, že jede přes Maribor, tak jsme byly šťastné protože jsme na cedulky měly Maribor a pod tím Slovenia. Vyrážel z Linzu a jel do Mariboru odkud se odklání do Maďarska. Vozí si nabouraný autama jdo Maďarska je opravovat a prodávat jak jsme pochopily. Dřív taky stopoval po italii tak nás vzal ☺️. Byl hodně napomocny, a vysadil nás v Mc kde jsme trochu vyply. Kdybychom věděly, že to je černá díra co nám vezme tolik času… jeli bychom dal a dali si jídlo na benzince, odkud se někam vůbec dostaneme. Nicméně hranolky odtud byly jedny z nejlepsich co jsme kdy měly. A ta horka čokoláda se šlehačkou? Pojď mi! Proč to nemáme i v Českém MC?

Ujeto: 56km

5.stop z Mariboru do Ljublane nám trval najít přes 3hodiny… zezačátku hodně pohodička, najíst se, vyklidnit a pak přišel problem. Čas. Začalo být pozdě a začalo nám docházet ze i kdybychom se dostaly do Pirane, nemáme tam kde přespat. A vzhledem k tomu Mordoru co se na Slovinsko přihnal a bude tady až do zítřka… nebylo safe spat venku. Je to o zdraví.

Takzeeee ubytkaaaa a řešit co a jak.

Ještě než jsme začaly naši druhou variantu stopu, optat se každého auta co přijelo nově na benzinu, jsme si dali asi hodinovou čekačku v začínajícím slejvaku na výjezdu. Zastavila nám i policistka s policistou (v neoznačeném aute, tak že jsme myslely že to je třeba celní správa nebo tak něco) ze kam jedeme (jakoby… cedule, ale nevadí), jeli na druhou stranu, jinak by nás vzali. Ale byly velmi moc milý🥹. Mrzi mě, že jsme nedali spolecnou fotku. Tak příště.

Po tom co jsme zahájily plán ptát se, ptát se a ptát seeee Natálka našla člověka co mas vzal. Sice byl dost nepříjemně překvapenej. Proste jsme se mu nakufrovali do auta 😂. Když vidíte zoufalou holku, co je promoklá na kost a rika vám ze tam s kamoškou čeká už 3hodiny, nemůžete ji nevzít když jedete jejím směrem přesne to toho města kam potřebují. Byl moc hodnej, měl velký pohodlný, krásný auto s dětskou autosedačkou vzadu, ale na toto téma nepřišla moc řeč. Natálka si s nim povídala a já si psala s přítelem. Tak nějak něco😂 s u toho se snažila nějak sesumirovat náš den do tohoto článku který dopisuju v úterý ráno. Nakonec jsem úplně odpadla. Ale že totálně a vzbudila se tak napůl když nás vyhazoval na benzince. Měla to být jediná v Lublani co jede 24/7, od které jsme to měly mít 20 minut na abnb. No nebyla 😁.

Jely jsme pak ještě další hodinu. Kdy google nás hnal pěsky 3 km aleee! Moje milovaná apka Moovit tady v Lublani funguje úplně ukázkově. Sice nás v jedenáct večer vedla uličkama které vypadaly že jsou poslední co vidíme včetně podchodu u kterého jsem teda byla trochu podělana… ale! Došli jsme na ubytko o pulnoci a to bylo přesne 21hodin od mého posledniho spánku. Byla jsem tak kaputos, že jsem celou noc totálně chrapala, dokud jsem si nezalepía pusu. Takže kvalita dnešního spánku bude takova… dost mizerná na obou stranách 😁.

Ujeto: 125km.


Celkem za 1. den ujeto 541km

Utraceno dohromady(za jidlo, ubytko a mhd[parek 72Kčkč,pizza 24/7 171Kč, Mc 10+5€(272Kč+130Kc), jízdenka 2,6€(68kč), ubytko 1 127Kč]): 1 840Kč