Tipy na poslední den v Malaze

12.07.2021

Praktické tipy na poslední den v Malaze
 
 Doporučuju si vzít hamaku a lano navíc. Protože krásná pláž Playa de los Álamos má i pás palem. Na které s přehledem hamaku zavážete a můžete tam tak spát nebo jen odpočívat. Nejlepší bylo, že právě na téhle plazi ani ve 23 hodin nebyla zima. Navíc byli i vidět hvězdy a písek byl tak vyhřátý, že i večer byl ještě teplý. Pláž je na trase C1 vlaku který jede přímo z Letiště. Konkrétně na stanici La Colina, je 3 zastávky, které jedete cca 10 minut. Cena je 2,40€ a jízdenka se kupuje v automatu, ten bere drobné, bankovky i karty(podporovaná je i platba z telefonu).

El cerro, pohled na jezero Embalse de la Concepcion
El cerro, pohled na jezero Embalse de la Concepcion

Na cestování po Španělsku a obecně všude, doporučuji aplikaci Moovit. Zmiňuji ji pokaždé když mluvím o cestování. Je fakt skvělá! Hlídá vám kdy vystoupit, kudy jít na zastávku, ukazuje v reálném čase vaší polohu(což se hodí když jdete na zastávku nebo kontrolujete kudy jedete v prostředku dopravy). V Málaze se mi zas a znovu ověřila. A navíc je úplně free!

Co jíst asi nedoporučím. Jen mají výborné meruňky a pomerančový džus který si v síti supermarketu "Supermercado" můžete načepovat do jejich láhve. Za litr je cena okolo 4€ tuším. Každopádně byl džus z kyselejších pomerančů než na Mallorce.

Když se vrátím ještě k letišti: Určitě bych tam nedoporučovala spát. Nikde před security checkem nejsou sedačky, které by neměli opěrky. Navíc jsou dost tvrdé a spaní na nich je spis za trest. Ačkoliv je letiště otevřené 24/7, security check se otvírá okolo 4 hodiny ráno. Sedačky u gatů, ale nejsou nijak rozdílné oproti těm před kontrolou. Jediné co, tak vlevo u cesty na gaty A,B,C je power panel na nabíjení zařízení. Ten je i u gatů C a u D taky. Je tam přístup na USB, ale i klasická evropská zásuvka. Pohodlnější sedačky jsou u zelené sekce gatů D. Konkrétně u gatu D60 který je po pravé straně, jsou 4 lehátka. Vlevo je řada obyčejných sedaček, je tam i pár které nejsou šedé, ale žluté a co jsem tak viděla, jsou po dvou a mezi sebou nemají ručku.

Co se týká letenek, určitě doporučuju si stáhnout aplikaci společnosti, se kterou letíte. Já nejčastěji lítám s Ryanairem(Ten koupil Nicky Lauda a tak některé lety bývají v bílém letadle s nápisem Lauda- jsou pohodlnější a hezčí, než klasický Ryanair. Nejvíc lítá asi z a do Vídně) a ten vám ve své aplikaci ukazuje cca 20-30 minut před oficiálním zveřejněním(letištních odletových tabulích) písmenko a číslo Gatu. Sice se občas sekne o cca 2-4 čísla, ale písmenko odletových gatů má správně.

Taky jeden tip nad zlato. Repelent. Hodně repelentu. Kupte si ho až na miste. A nebo! Si s sebou vezmete alespoň "URGO filmogel After bites", nejlepší a největší rychlá pomoc na kousance od komárů. Jak jsem spala u oné Ermity, z pátku na sobotu, tak tam byly komáři, úplně všude. Zmiňovala jsem to😁? Mám od nich poďobaný obličej i ruce a že to svědí. Úplně jsem zapomněla, jak moc na nic komáři jsou. A jak moc to svědění dokáže být otravné. Když použijete tenhle filmogel, zaschne a udělá vám na místě takovou vrstvičku, ale hlavně! Hlavně to skoro hned přestane svědit. Což je neskutečná úleva. Věřím, že třeba pro stanování s dětma to bude nepostradatelné. Protože komáři mnohdy nešetří ani je.

A ještě přidávám takový všeobecný tip. Tím je nafukovací polštář z tesca. Velikost je standardní, na provedení nemám co vytknout a cena 35Kč! 35! Za takovýhle zázrak.

Je super jak na spaní venku, tak i do letadla. Kdybyste nechtěli tahat všude s sebou světoznámou cestovní skobu s výplní. Nafoukne se na cca 3 větší nádechy. A já ho budu tahat od teď už všude s sebou.