Ty! Ano, ty.

29.10.2020

Ty! Ano, ty.

Ať už tě žere cokoliv. Ať už se ti sere vztah na kterém jste pracovali, budovali ho z nuly. Víš že už to nemá smysl ale nedokážeš to utnout. Nebo se ti sere práce pod rukama.. Ano ty! Ty člověku který víš, že musíš něco změnit, cítíš to. Ale nevíš co. Nevíš jak a bojíš se toho.

Ano ty, kdo se snažíš vymanit z toho blbého kolečka. Kolečka domněnek, ubližovaní si s partnerem navzájem, strachu ze o něj přijdeš a zároveň naštvaní, ze už ho ve svém životě nechceš a on tam dal je. Buď prosím tak hodný a připusť, že SI zasloužíš víc než tohle. Že si zasloužíš být s člověkem který ti bude nezištnou oporou, podporou, vším tím co potřebuješ a budeš potřebovat. Připusť si, že si zasloužíš víc, než vztah kdy nejsi s tím druhým kompatibilní, kdy ti ubližuje všechno na takových nuancích co ani nepobíráš a pak bouchneš jako sopka.

Zapoj PROSÍM trochu toho kritického a sobeckého myšlení a mysli teď chvilku jen na sebe.

Tím, že jsi s člověkem se kterým nejsi kompatibilní, ubližuje ti každý jeho čin, nečin, slovo vyřčené i nevyřčené, okrádáš hlavně sebe o to nejdůležitější na světě. Okrádáš se o něco, co už v životě nezískáš zpátky. Okrádáš sám sebe o to nejcennější a nejdůležitější co v životě máš. A navíc o to, čeho časomíra tiká a nevis kdy tikat přestane. Okrádáš sám sebe o svůj čas.

Navíc o to nejdůležitější okrádáš i toho druhého. Toho na kom ti záleží. Toho, koho jsi miloval a nebo stále miluješ. Toho s kým jsi toho člověče TOLIK zažil.

Toho, kdo ve tvém životě zanechal takovou stopu, že na něj nelze zapomenout. Ale ty nesmis zapomenout. Musíš si pamatovat to všechno, co ti to dalo. To všechno co ti to vzalo a to všechno co díky tomu můžeš zažít. 

Ano?

To že takového člověka pustíš dál do světa, pustíš ho, najít svůj klid, člověka se kterým kompatibilní bude. Neznamená, že už ho v životě neuvidíš. Že už ho v životě neobejmeš, ani to, že už s nim v životě nepodnikneš nic co oba mate tak rádi.

Znamená to, že ti na tom člověku záleží natolik, že chceš aby byl šťastný i když to bude bez tebe. Že ho miluješ tak moc, že nechceš aby přicházel o to nejdůležitější co má.

A tak se ještě jednou zastav, zamysli se na chvíli nad tím, co chceš ty. Dopřej taky takovou lásku v první řadě sobě. A odpusť si člověče, že nejsi dokonalý, to totiž nejsme nikdo. Odpusť si, že jsi strávil tolik času s někým s kým nejsi kompatibilní. A v první řadě dopusť aby se takovéto lásky kterou dáš, ti dokázalo dostat od někoho nového nebo od sebe samotného.

"Každý si ale čas od času myslíme, že náš žal je větší než smutek těch ostatních" 

     Jodi Picoult