Christmass run - pozor na nesmeky

02.12.2023

Jak tenhle týden přišla opravdová zima, která přinesla sníh, bylo mi úplně jasné, že sobotní běh bude zážitek. Na který jsem se chytře připravila, koupí nesmeků v decathlonu. 
Moje běžecká disciplína šla do kopru skoro stejně rychle jako začaly mínusové teploty. V náledí se běhá opravdu naprd když máte hladké podrážky- ty nejsou vhodné do mrazu kvůli přilnavosti na povrch. A jelikož jsem celý týden nevyběhla ani jednou, čekala jsem na závodu ztráty tak okolo 3 minut. Ve výsledku byla ztráta minut 5 ale to i díky sněhu a smeklé nesmece. Kdo by to byl řekl, já rozhodně ne. Že se mi na závodu nesmeka smekne. Doufala jsem, že sejně tak, jako se mi nebudou smekávat podrážky, tak nebudou utíkat ty nesmeky z bot. Chyba lávky. 
Na závodu jsem vyběhla, všechno ok, uběhla jsem víc jak půlku a bum, ujelo mi to. Protože jsem někde po ceste ztratila nesmek z pravé boty. Při tomhle zjištění jsem měla uběhnuté 3km za 18 minut. Dalších 20 mi potom trvalo doběhnout ty zbylě 2kilometry. Klouzání, davy turistů na náplavce a návaly tepla a zimy zároveň mě dost omezovali v pořádném rozběhnutí. ALEEEEE i tak jsem předběhla svého ex o celých 6 minut, z čehož mám radost. Ani jsem ho tam nikde neviděla a podívala se jen ze zvědavosti, jestli to vůbec běžel. 
Medaile v cíli byla skvělá. Ale cesta domu v absolutně promoklých botách, oblečení a v -5C by taky zážitek. 

Třetí závod za tři měsíce. A já ho dala!

Furt tomu nějak nerozumím. Nechápu.

V lednu jsem si usmyslela že dam tři běžecké závody. Celý rok se děl život a neběhala jsem. V září jsem si na to vzpomněla a dala si předsevzetí že dam jeden závod za jeden MONK MODE  měsíc.