Den 9. - Xchallenge

17.08.2023

Poslední překonávání (se). Ráno se nevzteknout ze sekačky co nás vzbudila po krásných třech hodinách spánku. Dneska nás zachránila paní Soňa. Vzala nás z Prešova na Popradské pleso. Když jsme stali už hodinu na top stop miste a jediné kdo nám zastavil, byli nějací tupci co nás chtěli vytrolit. Zastavili nám a když jsme si brali krosny tak popojeli dál a pak odjeli pryč. Paní Soňa, má apartman na pronajem ve Štrbském plese, kam jsem chtěla na výlet a dát si Paragliding k svátku. Ukázala nám v mapách a na počasí, které nebylo vůbec dobré a vhodné na tenhle druh sportů, všechno co jsme potřebovali.

Měli jsme denní výzvu nepoužívat mapy a co nejmíň využívat novodobých technologii alá Amiši.

Ještě nám nechala krosny u sebe v aute když jsme šli na Popradské pleso na checkpoint. Kam se mi zprvu moc nechtělo, skrz tu moji bolavou nohu, ale věděla jsem, ze bych toho litovala. Tak jsem se překonala a šla s Oťasem. Sice šnečím tempem, ale šla 💪🏻. A stálo to za to.

Nahoře jsme si dali halušky na které jsme se strašně těšili a bez kterých bychom nemohli opustit Slovensko, jako Bosnu bez burku a baklavy. Cesta zpátky byla rychlá, svižná a fajn. Takže jsme šli za Soňou podle instrukcí které nám dala a podle ukazatelů. Bylo to cely den hlavně o svobodě a překonavani, nepodivat se sami do map 😁.

Soňa nás posunula k nájezdu na dálnici, ale protože z toho měla špatný pocit, jelikož tam jezdilo opravdu minimum aut, znovu nás naložila a hodila na skvělou benzínku s odpočivadlem, i když to měla jako obrovskou zajížďku oproti cestě domu. Ještě jednou moc děkujeme!❤️‍🔥

Trochu jsme tomu zprvu nevěřili, každý koho jsme se optali nás odmítnul nebo hodil neutrální nic neříkající odpověď. Průjezd lidí byl nic moc, spis nic, než moc. Takže jsme byli každý na své straně a občas přeběhli na stranu druhou. Podpořit to palcem nahoru. Až nás vzal jeden chlapík co měl tričko Iron Maden a moc si nepovidal, až do Žiliny. V jeho aute na nás brutálně dolehla únava. Ale jelikoz jsme se nemohli podívat do map, jak dlouho ještě pojedeme, jen jsme pospávali. Jen nás vyhodil na perfektním miste na zastavení, odchytili jsme si českého kamioňáka.

Chtěli jsme si odškrtnout stopnutý kamion, takže když tam byl na blikačkách a někdo šel od teska, prohlásila jsem, že by to mohl být on a že bychom ho mohli poprosit. Stalo se, stalo se a vzal nás s sebou🤩. Vyhodil nás v Návsí kde nám ujel o par minut vlak do Olomouce. Oťas už chtěl spát doma dneska. Nicméně to nevyšlo a tak jsme šli spát do sadů. Otevřeli si víno co jsme ve čtyři ráno dostali i se sýry od Čecha co nás bral z Bosny a povídali si o zážitcích a pouštěli si písničky. Ráno budíček na vlak. Za posledních pár peněz z budgetu koupené jízdenky. Z Olomouce se bude do Prahy a potom do Chomutova stopovat samo.

Prešov křižovatka(hodina čekání) 100km-> Ústí popradskeho plesa, Štrbské pleso14km->benzinka Štrba(slovnaft) čekačka 25minut, 120km->Žilina tesco(košická) kamionak na optaní 53km -> návsí nádraží

 Ujeto: 287km za den
 Na : 3 auta
 Získáno: spousta informaci
 Utraceno: 9,50€ halušky
 Splněná výzva: Amish day
 Checkpoint: popradské pleso